Hypotéky a úvery

Vieme, že kúpa bytu či domu je pre mnohých životným snom a istá forma slobody – konečne vlastné pravidlá pri zariaďovaní a žiadne zvyšovanie nájmu. Vieme ale, že vybavenie hypotéky vie byť nočná mora. Aj preto vás sprevádzame celým procesom a preberáme všetky papierovačky bez toho, aby ste za to niečo platili. Vy sa dáte do pohody, my to vybavíme a spoločne oslávime kolaudáciu.
Servis

Toto za vás vybavíme

Banka
Zistíme podmienky v rôznych bankách, vyberieme tú najvýhodnejšiu a vyriešime všetky úkony okrem 1 – 2 podpisov od vás.
Predávajúci
Preklepneme kúpnu zmluvu a komunikujeme s predávajúcim či realitkou v súvislosti s podkladmi.
Znalec
Oslovíme overeného znalca, doložíme mu podklady, prevezmeme znalecký posudok a doručíme ho banke.
Kataster
Odnesieme a podáme záložné zmluvy spolu s návrhmi na vklad na kataster.
Vinkulácia
Uzatvoríme poistnú zmluvu na nehnuteľnosť, vyriešime vinkuláciu poistného plnenia a doložíme ich banke.
Lýdia Kulcsárová
Som Lydka a budem vás sprevádzať na ceste za domovom

Hypotekárna kalkulačka

Zadajte výšku hypotéky
Zadajte dobu splatnosti hypotéky
rokov
Zadajte úrokovú sadzbu
%

Vaša približná mesačná splátka

298.75 €
O nás

Úvery a hypotéky
v pohode

Sme nestranní

Spolupracujeme s každou bankou, ktorá rieši úvery a hypotéky cez externistov. Získate tak nezávislé porovnanie podmienok, z ktorých vám odporučíme tie najvhodnejšie pre vás. Aj keď tam dostaneme najnižšiu povízu.

Šetríme váš čas

Nemusíte si brať týždeň a pol dovolenky, aby ste vybehali všetko okolo hypotéky. Stačí vám vybaviť jedno osobné stretnutie s nami a 1 – 2 návštevy banky. Všetko ostatné riešime my.

Postaráme sa o zhodnotenie

Pri refinancovaní úverov vám nielen znižujeme splátku a preplatenosť, ale staráme sa o to, aby sa vám ušetrené peniaze zhodnocovali a generovali vám zisk. Tým zmenšujete svoje záväzky a zväčšujete majetok.
FAQ

Naši klienti sa najčastejšie pýtajú

Nie, pretože na Slovensku sú finanční sprostredkovatelia platení bankou. Vďaka tomu, že jej sprostredkovateľ donesie „hotového klienta“, banka ušetrí čas aj peniaze, ktoré by inak dala na svojich pracovníkov a chod pobočky. Peniaze následne vyplatí sprostredkovateľovi. Hypotéka má pre vás rovnaké podmienky (niekedy ešte lepšie, keď je sprostredkovateľ šikovný) ako cez banku. 

Banka sa vždy pozerá na nižšiu z hodnôt a ňou sa riadi. Ak je kúpna cena vyššia ako hodnota podľa znaleckého posudku, dostanete 80 % (alebo iné %) zo znaleckého posudku. V prípade, že je hodnota podľa posudku vyššia ako kúpna cena, dostanete 80 % z kúpnej ceny. 

Výnimkou je prípad, kedy kupujete nehnuteľnosť od spriaznenej osoby (rodiča, súrodenca alebo iného rodinného príslušníka). Vtedy sa nepozerá na kúpnu cenu, ale na hodnotu znaleckého posudku. Banka totiž predpokladá, že spriaznená osoba vám nehnuteľnosť predá lacnejšie, než je trhová cena. V aktuálnej dobe ale nastáva väčšinou druhý prípad = kúpna cena prevyšuje hodnotu posudku.

To, či refinancovať, alebo nie, vždy závisí od konkrétneho prípadu. Je dôležité zvážiť, čo máte teraz (výška úverov, typy úverov, úrok,...), kedy je výročie hypo, či chcete navyšovať, alebo meniť niečo na úvere a aktuálne ponuky bánk. Ale ak chceme univerzálnu odpoveď, tá znie: refinancujeme vtedy, keď to dáva zmysel matematicky a vzhľadom na aktuálny cieľ (napr. nižšia splátka či menej preplatiť).

Nie. Hypotéku môžete získať už po ukončení skúšobnej doby, väčšinou po 3 mesiacoch. Nie každá banka však akceptuje len 3 príjmy. Niektoré ich budú deliť šiestimi, čím sa vám zníži príjem na polovicu a výrazne klesne úverové maximum. V prípade, že ste menili prácu kontinuálne – v jeden deň ste boli u starého zamestnávateľa a na druhý ste už mali druhú prácu – je možné riešiť výnimku z akceptácie príjmu.

Ak kupujete/zakladáte len jednu nehnuteľnosť, nie. Pre banku by to bol veľmi veľký risk v prípade nesplácania úveru a zároveň poklesu cien nehnuteľností. Maximum pri kúpe je 80 %, výnimočne 90 %, z hodnoty zakladanej nehnuteľnosti alebo kúpnej ceny. Ak viete okrem kupovanej/zakladanej nehnuteľnosti založiť ešte ďalšiu nehnuteľnosť, v tom prípade môžete dostať 100 % hypotéku. 

Tu je príklad: kupujem byt za 100 000 € a potrebujem hypo 100 000 €. Tie však dostanem len v prípade, že založím ešte ďalšiu nehnuteľnosť, ktorá bude mať hodnotu minimálne 25 000 €. Dostanem požadovaných 100 000 €, čo je 100 % z kúpnej ceny/hodnoty kupovanej nehnuteľnosti. Je to však 80 % zo 125 000 €, teda z hodnoty zakladaných nehnuteľností. Takže mám aj nemám 100 % hypotéku…

Úver pre podnikateľov môžete použiť takmer na všetko, čo súvisí s podnikaním. Je to napríklad kúpa auta, stroja a technológie, financovanie projektu, kúpa/rekonštrukcia budovy, haly alebo pozemku či zabezpečenie materiálu. Niektoré úvery kontokorentného typu je možné využívať prakticky na čokoľvek, pretože fungujú podobne ako povolené prečerpanie na bežnom účte.

Referencie

Zoznámte sa: ľudia, ktorým sme vybavili úvery a hypo

Vybavili mi 
moje financie
naparádu
This is a block of text. Double-click this text to edit it.
This is a block of text. Double-click this text to edit it.
This is a block of text. Double-click this text to edit it.
This is a block of text. Double-click this text to edit it.
This is a block of text. Double-click this text to edit it.
This is a block of text. Double-click this text to edit it.

Meno Priezvisko
hypotekárny špecialista

Zobraziť všetky referencie

Ideme a vyriešime?

Možno už máte jasnú predstavu o svojej obývačke alebo vyhliadnuté priestory, kde chcete budovať svoj biznis. My vám pomôžeme vybaviť finančnú stránku vášho sna.
Poďme na to
Blog

Riešime aj témy, ktoré sú pre iných tabu

Nechceme vás...

...zdržiavať, ale ak zadáte svoj e-mail, tak si vypočujete náš podcast s týždenným predstihom, dostanete prístup k prémiovým článkom a dozviete sa všetky novinky zo sveta financií, ktoré by vám nemali ujsť.

Odberný formulár

Zaujímam sa o (môžete označiť aj viac)

Prihlásením sa na odber súhlasím so spracovaním osobných údajov

© 2024 mam vybavene, s. r. o.
 – Web navrhla a vytvorila agentúra YNK media